sobota 31. března 2018

Jaro už je tady

Přestože nám předpověď na svátky hlásila deštivé počasí, musím říct, že u nás už druhý den je počasí příjemné. Včerejší den jsem měla odpočinkový. Přestože nejsem věřící, tak dodržuji tradice. Tudíž na Velký pátek nehýbu se zemí a neperu prádlo. Byl odpočinkový den, takový návštěvní den. Načerpala jsem síly na dnešek. Dopoledne jsem spíš věnovala práci doma a po obědě mě manžel odvezl do Baumaxu. Potřebovali jsme nový sud na vodu a při té příležitosti jsem si nakoupila nějaké keříčky a macešky. Byla jsem celkem ukázněná a držela se zpátky, ale na druhou stranu, jaro teprve začíná, takže další keříky, stromky a květiny ještě přibudou. Doma jsem až do večera pobíhala s rýčem, motykou a hráběmi po zahradě. Posledních pár dní se teplota přes den drží kolem deseti stupňů, takže ze země kouká spoustu maličkých rostlinek. Místy nestačím koukat, co to vlastně leze a kde že se to tam vzalo. Jsem ráda, že jsem nestihla na podzim překopat dva záhony, protože jsem úplně zapomněla na spoustu rostlinek. Ze záhonů trčí klacíky, abych v zápalu boje nezlikvidovala květiny, které pomaličku vystrkují špičky zelených lístků ze země. Jen škoda, že je den tak krátký, vůbec nestíhám, co bych chtěla.
Přeji vám všem, krásné velikonoce. Rija


8 komentářů:

 1. Rijuško, tak u nás se předpověď nepletla. Celý den prší a je zima, na rozdíl od včerejška, kdy bylo pěkně. Přeji ti hezké Velikonoce, pa M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti u nás pršelo v noci. Teď fučí, ale vítr mě od zahradničení neodradí. Tobě také krásné velikonoce.

   Vymazat
 2. Přeji krásné Velikonoce! S tou předpovědí je to na draka. Snad jen o trochu lepší, protože včera mělo pršet, ale nakonec se rozpršelo až ve 4 odpoledne, tak jsme alespoň do té doby byli na zahrádce, která po dlouhé zimě žadoní a naši přízeň a péči.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud neprší a není extrémní zima, tak jsem na zahradě pořád.

   Vymazat
 3. Rijo, u nás včera taky celý den pršelo. Dnes svítí slunce. Hezkou sváteční neděli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U nás pod mrakem a fouká. Modlím se, aby déšť ještě chvíli počkal.Po obědě potřebuji ještě pracovat venku.

   Vymazat
 4. Jaruško, úplně tě chápu ☺ Taky už jsem se práce na zahradě nemohla dočkat. Řekla bych, že to byl úplně absťák 😀
  Měj krásné Velikonoce, Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Absťák jsem měla taky a zima ne a ne odejít. Doufám, že už bude jen dobře.

   Vymazat