neděle 7. září 2014

Až se zima zeptá.....

Znáte to rčení..."Až se zima zeptá, co jsi dělal v létě"....Kdysi dávno jsem si řekla, že se budu snažit, abych nemusela nikdy nic pěstovat a nemusela dřít na zahrádce a nic zavařovat, uskladňovat a všechno potřebné si koupím a nebo dostanu od rodičů. Jenže rodiče stárnou a kvalita v obchodech, přiznejme si to, nic moc. Sice zatím nemáme žádné velké plantáže, ale zatím spíš jen tak pro radost si sem tam něco vypěstuji a nebo seženu od místních zemědělců. Letos jsme zkusili vypěstovat vlastní česnek, cibuli i brambory. Vlastní brambory jsme konzumovali až do teď. Česneku i cibule se pro začátek urodilo celkem dost. Letos budeme mít i pár lískových oříšků. Před chaloupkou nám roste lískový keř, tak sbírám oříšky, co popadají na zem. Zatím mám malou bedýnku. Bude na vánoční cukroví. Díky kamarádce a mamince mám i marmeládu a nějaká zbyla z loňska. Ještě musím nakoupit rajčata a papriku a navařit lečo a nesmím zapomenout na kvašené zelí. V minulých dnech jsme navozili s manželem dřevo, tak i o teplo je postaráno. Takže až se zima zeptá, co jsme dělali v létě, tak nějaké zásoby máme a příští rok zase něco dalšího zkusíme nasadit. Rija8 komentářů:

 1. Aže se zima zeptá, bude koukat jaká jsi pilná hospodyňka.-)))
  To u nás může koukat jen do mrazáku:-))

  OdpovědětVymazat
 2. Vzorná příprava Rijo!
  Přeji hezký den, Helena

  OdpovědětVymazat
 3. To co se poslední dobou prodává v obchodech, je děs... Děláš dobře, že si sama pěstuješ. Hlavně, když Tě to i baví. A víš, co jíš.

  OdpovědětVymazat
 4. Jsi pilná hospodyňka! lískáče mám taky moc ráda!

  OdpovědětVymazat
 5. Rijo, když jsme pred 17 lety přišli do městečka, plní energie a ideálů. ..... chtěli jsme vše pěstovat.... postupně se na záhonky ale selo travní semeno...... dnes.....je tendence opačná..... kvalita potravin v obchodech nutí k zamyšlení. .... Pavel

  OdpovědětVymazat
 6. Ahoj Rijo, také sbírám oříšky, suším cibuli... Je fajn mít vlastní zahrádku. ;-) Ať se daří! :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Rijo, sjte šikovní a pracovití, chaloupka a zahrádka má z vás radost!

  OdpovědětVymazat