pondělí 9. září 2013

Až se zima zeptáAž se zima zeptá, co jste dělali v létě, můžu s klidným svědomím odpovědět zásoby na horší časy. Sobotní den jsem skoro celý věnovala zpracovávání mojí první úrody. Nejdříve jsem uvařila lečo, potom jsem udělala pár balíčků zeleninové směsi na polévku. Nápad jsem objevila na blogu u Ajky. Na jaře jsem z legrace nasadila mrkev a nějak se jí urodilo hodně, tak jsem zkusila zavařit pár sklenic ve sladkokyselém nálevu, abych měla vlastní mrkev do bramborového salátu. Nevýhoda mrkve je, že je raná a nedá se přes zimu uchovat, tak jsem dala pár mrkví do mrazáku a zkusím dát do svíčkové. Nemuselo by to být špatné. K večeru jsem využila chvilky mezi krájením a vařením a šla s Nelinkou na procházku. Nepodařilo se mi odolat obsypaným špendlíkům a vybavena košíčkem jsem si natrhala. Zbylo mi pár umytých sklenic a tak jsem ještě udělala špendlíkovou marmeládu. Myslí si ale, že mojí největší úrodou je Šmudlinka v kbelíku. To zvíře je přímo milovník kbelíků a jedno jestli jsou v něm rajčata a nebo prádlo. V neděli ráno jsem měla problém vstát z postele.  Moje záda si ještě nezvykla na novou matraci a tak začínám přemýšlet o dalším polštáři a nejspíš ani sobotní celodenní postávání na nohách a běhání kolem sporáku zádům neprospělo. Takže jsem si po uvaření obědu a vyžehlení naordinovala nedělní klid. Není nad příjemné lenošení při krásném slunečném počasí, na houpačce s knihou v ruce. Po chvíli sezení, jsem si udělala pohodlí vleže a pofukující vítr mě příjemně houpal. Škoda jen, že jsem neměla při sobě foťák a vleže se moc dobře ani fotit nedá. Během chvilky jsem byla v obležení zvířecími miláčky a dokonce i Micka, která se celý den běžně ani neukáže, přišla se stočit na houpačku. Nejlepší místo zabrala Šmudlinka. Ležela natažená pod paží podél celého boku a příjemně předla.  Bylo mi tak příjemně, že jsem sama byla v šoku, když jsem zjistila, že uběhlo skoro celé odpoledne a já budu mít skoro přečtenou knihu. Přestože počasí působilo krásně letně, na přilehlých keřích jsem objevila nádhernou pavučinu a kolem spoustu nitek, připomínající babí léto. Nezbývá než pomaličku připravit zahrádku na nadcházející podzim a zimu. I přes občasné loupnutí v zádech, na závěr můžu říct, že se víkend vydařil. Rija13 komentářů:

 1. Až se zima zeptá, bude koukat jak jsi byla pilná:-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ajko díky za báječný nápad se zeleninou.

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. U nás se říká nechval dne před večerem. Marmeláda stále ještě neztuhla.

   Vymazat
 3. Jak říká ˇAjka - pilná jako včelička. To bylo úrody:-)

  Měj se sluníčkově IVA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivanko, na to že jsme zahrádku zkusili jen tak z legrace je to paráda.

   Vymazat
 4. Odpovědi
  1. Určitě ne, další o další dobrůtky se postarala maminka.

   Vymazat
 5. Odpoledne to muselo být nádherné a hlavně přijemné, s knížkou v ruce a obklopena všemi zvířátky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Víc si jich už ale pořizovat nebudu, už bychom se nevešli:-))))))

   Vymazat
 6. Až se u nás zima zeptá, tak jí odpovíme, že jsme to skoro všecko zdlábli už v létě :o) bo u nás jak se sklízí, tak se hned jí, nic moc dlouho nevydrží. Jen z jahod a z broskví jsme nadělali zmrzku a dřeně do mrazáku, protože byly letos sice hodně, ale nevalné chuti, takže potřebovaly něčím vylepšit. Ale Ty jsi ukázková hospodyňka, na zimu jsi vychystaná skvěle! Kočička je úžasná, ale není jí ten kyblík ňáký malý :o)? Pa, L.

  OdpovědětVymazat
 7. Rijo, krásné fotečky ... Byla jsi pilná jako včelka a tak odpoledne s knížkou musel být prima relax! Tvoje zvířátka jsou k pomuchlování! Pa Maru

  OdpovědětVymazat