neděle 3. března 2013

Jarní víkend na konci světa

Máme za sebou první jarní víkend. Konečně jsem opět zprovoznila sušák na prádlo. Není nad vůni prádla usušeného na čerstvém vzduchu. Sluneční paprsky mě nabudily energií a tak jsem je pustila do chaloupky. Umyla okna, vyprala záclony a závěsy a vymetla všechny pavučiny a prach. Hned se lépe dýchá. V pátek jsem si cestou z práce udělala radost. Koupila jsem si krásné slepičky na dekoraci a hrozně jsem se těšila, jak si vyhraji s dekorování, ale slepičky zůstaly celý víkend nedotčené. Už na ně nezbyl čas. I Nelu sluníčko nabudilo a tak jsem mezi uklízením, odbíhala na procházky.Přidaly se i kočky. Cestou k rybníku jsem našla poslední pozůstatek sněhu. Na zahradě už není nic. Zahrádka ještě pořád spí, objevila jsem jen maličké kousky vykujících hyacintů a jednu opuštěnou sněženku. Zbývající sněženky mi nejspíš sežraly hryzci. Tentokrát nebyl čas ani na tvoření. Nela našla balónek a po dlouhé zimě byla jak utržená a nevěděla kdy má dost. Samozřejmě, že u hry asistovaly i kočky, tedy z patřičné vzdálenosti a přitom si vyhřívaly kožich na sluníčku. Z přemíry sluníčka jsem nejspíš dostala úpal nebo migrénu, tak nemůžu spát. Ale i tak to byl nádherný víkend. Rija


Ještě před týdnem tady ležely hromady sněhuVidíš ten balonek? Tak pojď si pro něj.

Nevím proč chceš pořád sázet kytky, když tou nejhezčí jsem já.

Tak hodíš už ten balónek.

17 komentářů:

 1. Rijuško vypadá to,že jaro už je konečně tady!Krásné momentky!
  Moc zdravím a přeji hodně,hodně sluníčka.
  Pa Věra

  OdpovědětVymazat
 2. Věruško, no chvílemi sluníčko i hřálo. Podle předpovědi má u nás svítit celý týden. Dneska se snaží už od rána a dokonce už jsme se dneska byly s Nelou venčit za světla, tak je to asi tak.

  OdpovědětVymazat
 3. Jaruško, určitě už bude:-). Já jsem konečně rozhrabala po zahradě všechny krtince a můžu jít zasévat trávu. Vypadá to, jako by mi zahradu pojezdil traktor. Krtek se letos opravdu snažil. Pěkný týden. Věra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věruško, víš kolik krtinců jsme rozhrabali u nás. Bohužel krtkovi se u nás líbí mnohem víc než u souseda.

   Vymazat
 4. Mrně při prohlížení fotek (sedí mi na klíně) nadšeně volá hafííí a mňauuu :-) Už se Ti zahrádka pěkně probouzí :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Magdi děkuji za návštěvu. Karoli je šikulka.

   Vymazat
 5. Je, u Vas uz roztal led? U nas jsou rybniky jeste zamrzle...ale jaro je tady!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Led už je dlouho roztátý, ale sníh ležel ještě v týdnu. V pátek jsme měli i malou hromádku na zahradě, ale včera jsem našla už jen tuhle hromadu.

   Vymazat
 6. U vás už je opravdu jaro! Nelinka je stejně zarostlá jako Aduš :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stříhat se jdeme snad příští týden, už to potřebuje.

   Vymazat
 7. U nás ještě leží sníh, i když poslední dva dny vysvitlo sluníčko. Krásné pohodové fotečky, ať jich je ještě hodně!!!
  Ivana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivanko, děkuji za návštěvu a slibuji, že budu fotit dál. Sice ještě to není ono, ale snad se časem zadaří a budou lepší.

   Vymazat
 8. Vidím, že už jsi připravena na jaro s tím úklidem ( mytí oken a tak). :-) Pěkný den!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo okna musím s předstihem, jak se zapomenu na zahrádce, tak to už bych nemusela stíhat. Už sadím semínka a vybírám kytičky, které letos nutně na zahrádce musím mít.

   Vymazat
 9. Milá Rijo, také mne čeká o víkendu smejčení, ale potom ten krásný pocit z dobře vykonaného díla. Máš krásné kamarádky. Nelinka je úžasná a fotky přírody se mi moc líbí.
  Hezký den IVA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivanko, přesně tak celá chaloupka vždycky prokoukne. Jojo holky moje jsou neustále kolem mě. Hodně mi chybí můj vlezlý kocourek. Ten se neustále pletl pod nohama a když jsem byla ohnutá v zahrádce, skákal mi za záda. Betynka se mu sice začíná přibližovat, ale ještě není tak přítulná.

   Vymazat
 10. Milá Riji Pěkně jsem se tady pokochala přírodou .
  Pěkné fotky a na jaro už se hrozně těším..
  Měj pěkné dny Jarka

  OdpovědětVymazat