čtvrtek 30. června 2016

Jak se plní sen

Máté také sny, tajná přání nebo touhy. Já jich měla a mám hodně. Když se mi nějaké přání splní, tak začínám snít o něčem dalším. K mým velkým a dlouhodobým snem, byla nová kuchyň. Už při naší první rekonstrukci chalupy, jsem si představovala jakou kuchyň bych chtěla. Co si pamatuji, vždy jsem toužila po velké bílé kuchyni. Jak se postupně měnili představy o stylu domečku, tak se měnil i styl a spotřebiče, ale barva zůstávala bílá. Před časem jsem v jednom obchodě viděla retro spotřebiče. Jenže ceny byly tenkrát astronomické, takže jsem snila dál. Jak šel čas, tak jsem si říkala, že už bych tu kuchyň chtěla teď a klidně nemusí mít všechno, co jsem si vysnila. Zlom nastal letos v březnu, kdy jsem uviděla vzorek krásné dřevěné kuchyně. O barvě bylo rozhodnuto. Termín, květen. No co si taky přát k půlkulatým narozeninám, že. Bylo rozhodnuto a začalo vymýšlení, malování a skládání. Výběr spotřebičů a první vlaštovka, trouba a vaená deska, po které srdce touží. A pak už to šlo jak lavina. Dřez musí být ve stejné barvě jako trouba, aby vše ladilo. Nové spotřebiče, protože se musí zabudovat. Objednání a příprava místnosti. Když kuchyň, tak nové zásuvky. Když kuchyň, tak změna přívodu plynu. Když kuchyň, tak nové omítky. Manžel se rozhodl, že si udělá vše sám a tak v dubnu začalo velké stěhování, aby se vše stihlo. Manžel vše stihl, jen na linku se muselo chvíli čekat. Takže den D nastal teprve minulý týden. Musím přiznat, že montéři museli mít velikou legraci, když jsem mezi nimi pobíhala a srdce měla radostí až v krku. Chvíli před montáží ve mě začaly hlodat pochybnosti, jestli nebude kuchyň přeplácaná. Vše dopadlo dobře a už vařím v nových prostorách. Užívám si prostorné plochy a spousty volného místa. Ještě musím dořešit doplňky a pár detailů, ale jinak jsem spokojená a především šťastná.
Slibovala jsem manželovi, že dám chvíli pokoj, než začnu snít dál (psst, jeden velký sen už se v hlavě rodí).
A co vy? Sníte také? Krásný večer Rija
Těsně po dokončení

Zabydlená

4 komentáře:

 1. Ta jen nádherná, gratuluji ke splnění jednoho krásného snu. A prozradíš ten další? :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Jaruš,je prima něco si vysnít.A čím déle člověk sní,tím víc si to všechno může promyslet,pěkně do detajlů a podrobností. Moc ti tu radost z nové kuchyně přeju a ať v ní vznikají samé dobroty

  OdpovědětVymazat
 3. Jaruško dobře jsi udělala, báječně to ladí se stropem i podlahou.
  Můj sen je oblouk pro anděla. Od padesátin na něj čekám. Je to už pět let. Skoro. Zatím to vypadá, že to bude oblouk pro urnu, jestli si chemik nepospíší.

  OdpovědětVymazat
 4. Máš nádhernou kuchyň, sny se mají plnit!
  Užívej si jí a sni dál :)
  Pavel

  OdpovědětVymazat