úterý 26. května 2015

Po dešti

Krásný úterní večer přeji. Konečně jsme se i my na konci světa dočkaly deště. Sice bych ještě tak dva dny deště uvítala a děkuji za každou kapku, která snadne z nebe a ne z kropící konve. Hned je vidět změna, všechno má takovou krásnější, živější barvu. Kvete snad všechno, co touhle dobou má kvést. Květy jsou na pivoňce, karafiátové koberce rozkvétají a sladce voní, rozkvétá další klematis, smolničky, kosatce a květy se objevují na kokardě a růžích. Kvete i šípková růže, kdysi dávno jsem ji chtěla vykácet, ale pak jsem si řekla, že ji nechám a ona mě každý rok potěší záplavou bílých květů. Prostě nádhera. Moruše je obsypaná plody, dokonce i na vinné révě je spousta plodů, hrách má spoustu lusků a posbírali jsme i hrst jahod. Sama se divím, že nám kosi něco nechali. Nejspíš vyměnili jahody za třešně, které se už červenají. Nejvíc komu těch pár kapek prospělo je plevel. Ten vystartoval raketovou rychlostí na povrch a tak je jasné, co budu o víkendu dělat. Plánů je víc, jen dny čím dál kratší.
Moc děkuji za milá slůvka, která mi tady necháváte. Zítra by se nám mělo ukázat sluníčko a o víkendu by mělo být krásně. Uvidíme. Rija

11 komentářů:

 1. Rijuš jedním slovem nádhera - úplná pastva pro oči!!
  Krásný večer Ti přeji, Renata

  OdpovědětVymazat
 2. Zahrada ti krásně kvete. Tiše závidím, u nás jahody ještě nezrají a hrášek z daleka nekvete a to jsem ho letos sela opravdu brzo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ali v našem koutě repubiky sice neprší, ale je tu teplo.

   Vymazat
 3. Výstavní zahrádka Jaruš:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ajko děkuji, ale čeká mě ještě hodně práce, než bude vypadat trošku k světu.

   Vymazat
 4. Moc krásné , jižní morava je holt jižní morava . Šárka

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj Jaruš!
  Zdravím a chválím fotky tvé rozkvetlé zahrady.
  Moc se mi líbí tvůj plnokvětý plamének.
  NO a jahůdky my máme zatím jen měsíční.
  Ty zahradní už potřebují jenom trošku sluníčka.

  OdpovědětVymazat
 6. Překrásné fotky ze zahrady!
  Rijo, měj hezký večer! Helena

  OdpovědětVymazat