neděle 19. března 2023

Jaro je krásné

Poslední dny mám dojem, že jaro přišlo. Sice po ránu se stále drží mrazíky, ale přes den svítí sluníčko a teplota venku stoupá čím dál výš, jen tu nádheru maličko kazí silný vítr, který u nás neustále fouká. Manžel měl tento týden jarní prázdniny a položil dlažbu pod lavičku. Teď už je jen na mě, abych prostor kolem lavičky osázela keři a květinami a svůj odpočinkový koutek skryla v zeleni. I tak jsem zahájila letošní zahradní sezónu. Záhonky na zeleninu jsou připravené, jen jsem nechala odpočinout zem, než do ní semínka uložím. Záhon s jahody je vyčištěný, tak snad se mi za mou péči odmění. Maliny jsou ostříhané, bylinky se mají k světu a další jsou připravené k vysetí. Kdyby měl den padesát hodin, tak mám pořád, co dělat. Mám u práce spoustu společníků. Kousek ode mě hlídá Máša, zpovzdálí mě pozoruje červenka, která si staví hnízdo v mém přesazovacím koutku a nad hlavou se honí hejno vrabčáků. Asi si na mou přítomnost už zvykli a nevadím jim. Dnes mi dělal radost stehlíček, který přiletěl ke krmítku a hledal semínka v trávě kolem něj. Hezky mi zapózoval a nechal se dost dlouho pozorovat, než odletěl. Konečně došlo na výzdobu před dům. Nápad jsem nosila pár dní v hlavě, ale realizace prostě vázne. Ještě to chce něčím oživit. Krásně by se tam vyjímal zajíc od syna, ale mám strach, aby nedostal nožičky a neodcupital. Takže zajíc bude zdobit dvorek. Tyto dny miluji. Úžasná relaxace. Pohodové nadcházející dny. Uvidíme, čím nás překvapí. Teplota by měla být příjemná. Rija7 komentářů:

 1. Také mám ráda jaro s ptáčkové už zpívají, nahánějí se namlouvání, připravují hnízda. Stehlíky jsem tu delší čas neviděla, ale máme tu hýly, čížky, špačky, pěnkavy, sýkorky, holuby hřivnáče, hrdličky, kosy, drozdy...už je to hned veselejší. Měj se moc hezky.
  .

  .

  OdpovědětVymazat
 2. Na tento týden předpověď slibuje opravdu teplo, dneska to vyšlo. Se sluníčkem je hned veseleji. Do zahrady už se také těším, myslím, že už brzo vyrazíme 😀

  OdpovědětVymazat
 3. Rijo, moc hezké fotky. 👍👍👍 U mně na celé čáře vyhrává černá kočička.
  Měj hezké dny.

  OdpovědětVymazat
 4. Výzdobu máš nachystanou krásnou. A ta fotka stehlíka se ti moc povedla

  OdpovědětVymazat
 5. Jo,jo - jaro je krásné a Tvoje výzdoba je taky krásná.
  Hezký den!
  Hanka

  OdpovědětVymazat